• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Річний звіт про діяльність закладу.

/Files/images/книга.jpg

ЗВІТ керівника Охоченського закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області

перед колективом та громадськістю за 2022/2023 навчальний рік

Підготувала: директор Охоченського закладу дошкільної освіти (ясла-садок)

Старовірівської сільської ради

Красноградського району

Харківської області

Кухтіна Л.В.

2023 р.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадськістю».

Мета:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління ЗДО.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільної освіти.

Загальна характеристика

В Охоченському ЗДО (ясла-садок) одна різновікова група – 10 дітей.

Зараховування дітей до ЗДО закладу здійснюється протягом навчального року на підставі заяви батьків на ім’я директора, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

Навчальний рік у закладі освіти розпочався 1 вересня і закінчився 31 травня. З 1 червня по 31 серпня в Охоченському ЗДО проводиться оздоровлення дітей.

Режим роботи ЗДО: п’ятиденний з 7.00 до 17.00.

З метою прогнозування перспективної мережі ЗДО працівниками закладу щорічно проводиться облік дітей закріпленого за ЗДО мікрорайону.

У закріпленому мікрорайоні станом на 01.06.2022 року зареєстровано – 34 дітей віком від народження до 6 років, з них - охоплено дошкільною освітою – 10. Прослідкувавши за статистикою збільшення народжуваності і можна вважати що не зменшиться чисельності контингенту у наступні роки.

Групові приміщення забезпечені меблями, але потребують їх оновлення . Розвивальне середовище ЗДО організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Кадрове забезпечення

Охоченський заклад в повному обсязі укомплектовано педагогічними кадрами до складу якого входять 2 педагогічних працівника: 1 директор, 1 вихователь. З вищою освітою – 1 педагог, 1 – неповна виша освіта.

Педагоги ведуть постійну пошукову роботу з метою підвищення якості освітнього процесу. В своїй роботі користуються новими технологіями, які вивчаються із різних методичних видань. Опрацьовують такі фахові журнали, як "Дошкілля", "Палітра педагога", "Дошкільне виховання".

Вихователі будують свою роботу з урахуванням поставлених на рік завдань, сучасних вимог в навчанні та вихованні. Як керівник закладу, я завжди підтримую та стимулюю творчу ініціативу працівників щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну, інноваційну роботу педагогів.

Адміністрація закладу створює працівникам всі умови для плідної роботи. В цілому робота колективу ЗДО відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

Заходи щодо охоплення дітей 5- річного віку.

З метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до шести років), в закладі створено робочу групу з обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території, закріпленої за закладом освіти, до складу якої входять педагогічні працівники.

Створено персоніфіковані банки даних відомостей про дітей дошкільного віку на основі списків.

Педагогами проведено обстеження мікрорайону на наявність 5-ти річних дітей, неохоплених дошкільною освітою. В закладі створена база даних дітей 5-ти річного віку даного мікрорайону. Розроблені заходи залучення цих дітей до занять, свят та розваг у закладі. З боку керівника дошкільного навчального закладу здійснюється систематичний контроль за організацією даної роботи.

Якість реалізації освітньої програми

Освітньо-виховна робота в ЗДО змінюється відповідно до Законів України « Про освіту», «Про дошкільну освіту» (зі змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, основу якого становить забезпечення належних умов для здобуття дошкільної освіти, роль якої визначена пріоритетною у становленні та розвитку особистості дитини.

У своїй діяльності вихователі враховували інтереси, можливості i потреби дітей, користуючись нововведеннями, розглядаючи різноманітні варіанти співвідношень зміст в змісті, технологіях, організацій освітнього процесу, створюючи просторове предметно-розвиваюче середовище для кожної дитини, спираючись на Конвенцію про права дитини, Закон України «Про охорону дитинства».

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є заняття яке складається з різних розділів програми. Вихователі планують та проводять індивідуальні групові форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові та інші.

Складаючи розклад занять, ми планували заняття у першій половині дня, а у другій проводилась гурткова робота. Оскільки гурток є додатковою організаційною формою освітнього процесу. В нашому закладі був організований гурток "Україна - моя Батьківщина", керівник гуртка Інна Булгакова. Завданням гуртка було: стимулювати інтерес дітей до традицій та звичаїв українського народу; патріотичного виховання та розвитку морально-духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку у процесі ознайомлення з природою рідного краю. Вчити поважати культурну спадщину рідного народу, розвивати пам’ять, активізувати мислення, логіку, просторове уявлення. Виховувати патріотичні почуття, любов до рідної домівки та свого мальовничого села.

Збереженням та зміцненням фізичного розвитку дітей та їх здоров'я, створенням оптимального рухового режиму в ЗДО займалася вихователь . Основу її роботи складали заняття з фізичної культури, прогулянки, рухливі iгри та спортивні свята та розваги дітей.

Протягом навчального року педагогічний колектив нашого закладу вирішував безліч творчих та буденних проблем, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік та удосконалення організації освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році.

Головною метою роботи колективу ЗДО є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

Організація роботи з сім'ями вихованців

Родина і Охоченський ЗДО – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом. Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Заклад дошкільної освіти підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

· батьківські збори;

· спільні виставки, участь у святах, спортивних розвагах;

· надання благодійної спонсорської допомоги для створення ігрового та розвивального простору для дітей у закладі

· онлайн група у Вайбері.

Організація харчування у ЗДО

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування дітей здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах", Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом МОН України.

Питанню якісного харчування в ЗДО приділяється особлива увага. Постійний контроль за правильною організацією харчування здійснюється директором ЗДО . Зауваження та відмітки про їх усунення фіксуються в картах контролю ділового щоденника керівника.

В ЗДО організований контроль за якістю продуктів харчування, що надходять від постачальника.

Усі продукти харчування, що надходять до ЗДО відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються накладними, сертифікатами якості, висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.

Батьки сплачують 40% від загальної вартості на день. Старовірівська сільська рада – 60%. На літній період місцевою радою виділено додатково 10% коштів на забезпечення свіжими овочами та соками, це має позитивний результат в процесі оздоровлення дошкільників.

Від батьківської плати за харчування дітей пільгових категорій звільнені:

1 дитина - 100% за дітей АТО ; 2 дитини - 50% за дітей із багатодітних сімей (3 і більше дитини).

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей
та педагогічних працівників

В ЗДО організовано триразове харчування дітей, в період літньої оздоровчої кампанії в раціон вводяться свіжі овочі та фрукти.

Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. Розроблено комплексний план роботи по ознайомленню дітей з ПДР, в кінці кожного місяця проводяться тренувальні дії згідно плану евакуації, проводиться «Тиждень безпеки».

Щорічно діти проходять диспансерний огляд лікарів-фахівців.

Працівники ЗДО двічі на рік проходять медичний огляд.

Всі педагогічні працівники мають щорічну відпустку з виплатою коштів на оздоровлення.

Для покращення роботи в ЗДО залучається батьківська громадськість. Два рази на рік проводяться батьківські збори (групові за потребою), на яких вирішуються загальні питання.

Робота по зміцненню матеріально-технічної бази ЗДО

До звіту керівника включено також інформацію, яка повніше розкрила ті аспекти роботи навчального закладу, які пов’язані з благодійними та спонсорськими внесками. У 2022/2023 н.р. на покращення матеріально-технічної бази навчального закладу було використано слідуючі кошти:

· батьківська спонсорська допомога:

ü закуплена іграшки та дидактичні ігри для освітнього процесу;

· кошти засновника:

ü закуплені матеріали для поточного ремонту в груповій , спальній кімнаті, роздягальні, на харчоблоці

Підсумок

Вихователі та батьки вихованців – це єдиний живий організм об’єднаний спільною метою, гуманними стосунками та високою відповідальністю, культурою. Адже, сім’я була і лишається головним осередком, де відбувається становлення і розвиток особистості дитини. Через те батьки є частими гостями в (ясла-садку): разом з дітьми вони на святах, організовують виставки, приймають участь в спортивних розвагах, допомагають вихователям у створенні ігрових зон та озелененні групи та майданчика.

Наприкінці року проводиться анкетування батьків з питань діяльності ЗДО, який показує, що в основному батьки цікавляться питаннями стосовно харчування, освітнього та підготовки дітей до школи. На всі пропозиції та зауваження, викладені батьками, адміністрація своєчасно реагує і усуває недоліки .

Щиро дякуємо за надану допомогу всім, хто був небайдужий до наших проблем. А ми з свого боку i надалі будемо дотримуватися самого головного завдання ЗДО – це охорона життя i здоров'я кожного вихованця i всебічний його розвиток, розкриття індивідуальних здібностей, особистості малюків та соціалізація дітей у суспільстві.

Охоченський ЗДО (ясла - садок) Охоченської птахофабрики Нововодолазького району був заснований у 1958 році. Нова будівля була введена в експлуатацію у вересні 1982 році. В січні 2001 року дитячий садок перейшов на баланс Охоченської сільської ради .У 2020 році в результаті утворення Старовірівської ОТГ, до складу якої увійшла Охоченська сільська рада, заклад дошкільної освіти перейшов у комунальну власність Старовірівської громади і рішенням № 564 VII сесії VIII скликання Старовірівської сільської ради Нововодолазького району Харківської області від 03.03.2021 року отримав нову назву – Охоченський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) Старовірівської сільської ради Красноградського району Харківської області.

Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має печатку та штамп встановленого зразка, ідентифікаційний код.

Кiлькiсть переглядiв: 565

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.